St. Laurent

St. Laurent is part of the burgundy family. Its flavour of wild berries and black cherry are typical of St. Laurent. The wine is very elegant and perfect to dishes with vension and mushrooms. The St. Laurent vom Stein produced by the Winery Umathum has already won the Burgundy Style Trophy in London against its sensational French contenders in the year 1995.

St. Laurent vom Stein 2004 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,6% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
42,00 EUR
56,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2006 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,9% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2006 Umathum 3L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,9% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
178,00 EUR
59,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2015 Umathum 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,7% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
47,90 EUR
63,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2017 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,6% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
21 to 25 (from a total of 25)