Red Wine

Cabernet Sauvignon Missoni 2018 Feudi del Pisciotto 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
18,50 EUR
24,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Frappato Kisa 2019 Feudi del Pisciotto 0,75L
TOP
-14%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
RRP 18,50 EUR
Only 15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Borgonero Toscana IGT 2022 Caparzo Borgo Scopeto 0,75L
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sangiovese Toscana IGT 2024 Caparzo 0,75L
7,30 EUR
9,73 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rosso di Montalcino DOC 2024 Caparzo 0,75
Red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2016 Ca dei Frati 0,375L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, procducer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
106,40 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2018 Ca dei Frati 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
62,90 EUR
83,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2019 Ca dei Frati 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
55,90 EUR
74,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Campo Sireso IGT 2021 Ottella 0,75L
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Gemei IGT 2023 Ottella 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Red  wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Fabrizio Iuli, allergenes: contains sulphites
 
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbera d`Alba DOC  Rinaldi 2023 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
20,00 EUR
26,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo Pressenda 2021 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo Ravera 2021 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nebbiolo d`Alba Bricco Barone 2023 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
20,00 EUR
26,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG 2021 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbaresco DOCG Marcarini 2021 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,86% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Riva Rocca 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Riva Rocca 2022 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
441 to 460 (from a total of 485)