Red Wine

Barolo DOCG Sorano 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
99,90 EUR
66,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2022 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Cerretto 2022 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rossore vino rosso 2021 Fabrizio Iuli 0,75L
Red wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Fabrizio Iuli, allergenes: contains sulphites
 
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barabba vino rosso 2021 Fabrizio Iuli 0,75L
Red wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Fabrizio Iuli, allergenes: contains sulphites
 
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
De Buris Amarone della Valpolicella Classico Riserva DOCG 2011 Tommasi 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15,5% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
269,90 EUR
359,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
De Buris Amarone della Valpolicella Classico Riserva DOCG 2013 Tommasi 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15,5% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
269,90 EUR
359,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Amarone della Valpolicella classico DOCG 2022 Tommasi 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de  Castris 0.75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
9,50 EUR
12,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ronchedone 2022 Ca dei Frati 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
27,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grattamacco Bolgheri Rosso Superiore DOC 2022 Grattamacco 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
99,90 EUR
133,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grattamacco Bolgheri Rosso DOC 2024 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Colle Massari Montecucco Rosso Riserva DOC 2022 Colle Massari 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rosso di Montalcino DOC Ciampoleto 2023 San Giorgio 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: San Giorgio, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2021 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
199,90 EUR
266,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2020 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
379,90 EUR
506,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
L`Alberello Bolgheri Rosso Superiore DOC 2022 Grattamacco 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grattamacco Bolgheri Rosso Superiore DOC 2022 Grattamacco 1,5L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
209,90 EUR
139,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Haideboden 2023 Umathum 0,75L
Red quality wine form Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
461 to 480 (from a total of 485)