Primitivo di Manduria DOC 2020 Masseria Surani 0,75L
Primitivo di Manduria DOC 2020 Masseria Surani 0,75L
TOP
-18%

Primitivo di Manduria DOC 2020 Masseria Surani 0,75L

Product No.:
203620
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Primitivo
Vintage:
2020
Land of Origin:
Italy
Region:
Puglia
Producer:
Massaria Surani
Adress:
74024 Manduria TA
Alcohol (% Vol.):
13.5
Allergen:
contains sulphites
RRP 10,90 EUR
Only 8,90 EUR
11,87 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Chianti Classico DOCG 2023 Castellare di Castellina 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 17,70 EUR
Only 16,90 EUR
22,53 EUR per liter
Vino Nobile di Montepulciano DOCG Santa Caterina 2020 Trerose 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Trerose, allergenes: contains sulphites
RRP 14,90 EUR
Only 13,90 EUR
18,53 EUR per liter
Pinot Noir Tradition 2020 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
15,50 EUR
20,67 EUR per liter