Blaufränkisch Point 2017 Kollwentz 0,75L
Blaufränkisch Point 2017 Kollwentz 0,75L
-4%

Blaufränkisch Point 2017 Kollwentz 0,75L

Product No.:
110327
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
qualita wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Blaufränkisch
Vintage:
2017
Land of Origin:
Austria
Region:
Burgenland
Producer:
Kollwentz Römerhof GmbH
Adress:
Hauptstraße 120, A-7051Großhöflein
Alcohol (% Vol.):
14.5
residual sweetness (g/l):
1.0
Acid (g/l):
5.4
Allergen:
contains sulphites
RRP 67,90 EUR
Only 64,90 EUR
86,53 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Chardonnay Tatschler 2018 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
58,00 EUR
77,33 EUR per liter
Chardonnay Tatschler 2020 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
54,00 EUR
72,00 EUR per liter
Chardonnay Tatschler 2016 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
65,00 EUR
86,67 EUR per liter
Chardonnay Gloria 2012 Kollwentz 0,75L
67,90 EUR
90,53 EUR per liter