Grattamacco Bolgheri Rosso DOC 2022 0,75L
Grattamacco Bolgheri Rosso DOC 2022 0,75L

Grattamacco Bolgheri Rosso DOC 2022 0,75L

Product No.:
208822
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
30% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot, 25% Cabernet Franc, 10% Sangiovese, 5% Petit Verdot
Vintage:
2022
Land of Origin:
Italy
Region:
Tuscany
Producer:
Grattamacco
Adress:
Loc. Lungagnano, 128, 57022 Castagneto Carducci LI
Alcohol (% Vol.):
14
Allergen:
contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Zweigelt 2023 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Gesellman, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
Eichkogel 2015 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
Colle Massari Montecucco Rosso Riserva DOC 2019 Colle Massari 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
Primitivo Manduria DOC Villa Santera 2023 Leone de Castris 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 15% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
13,50 EUR
18,00 EUR per liter