OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L
OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L

OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L

Product No.:
106451
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
60% Blaufränkisch, 30% Zweigelt, 10% St. Laurent
Vintage:
2021
Land of Origin:
Austria
Region:
Burgenland
Producer:
Gesellmann
Adress:
Langegasse 65, A-7301 Deutschkreutz
Alcohol (% Vol.):
14.5
residual sweetness (g/l):
1.0
Acid (g/l):
6.6
Allergen:
contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de Castris 1,5L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
9,47 EUR per liter
Melacce Montecucco Vermentino DOC 2023 Colle Massari 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter