Steinzeiler 2018 Kollwentz 0,75L
Steinzeiler 2018 Kollwentz 0,75L

Steinzeiler 2018 Kollwentz 0,75L

Product No.:
110348
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Cuvée red
Vintage:
2018
Land of Origin:
Austria
Region:
Burgenland
Producer:
Kollwentz Römerhof GmbH
Adress:
Hauptstraße 120, A-7051Großhöflein
Alcohol (% Vol.):
14
residual sweetness (g/l):
1.0
Acid (g/l):
5.5
Allergen:
contains sulphites
72,90 EUR
97,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Chardonnay Tatschler 2018 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
58,00 EUR
77,33 EUR per liter
Chardonnay Tatschler 2020 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
54,00 EUR
72,00 EUR per liter
Chardonnay Tatschler 2016 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
65,00 EUR
86,67 EUR per liter
Chardonnay Gloria 2012 Kollwentz 0,75L
67,90 EUR
90,53 EUR per liter