Grüner Veltliner Landwein Arndorfer 1L
Grüner Veltliner Landwein Arndorfer 1L

Grüner Veltliner Landwein Arndorfer 1L

Product No.:
101000
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Country wine
Volume (Liter):
1.0
Taste:
dry
Grape:
Grüner Veltliner
Land of Origin:
Austria
Region:
Niederösterreich
Producer:
Arndorfer
Adress:
Weinbergweg 16, A-3491 Strass
Alcohol (% Vol.):
11.5
Allergen:
contains sulphites
8,90 EUR
8,90 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Nebbiolo d`Alba Bricco Barone 2023 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
20,00 EUR
26,67 EUR per liter
Barbera d`Alba DOC  Rinaldi 2023 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
20,00 EUR
26,67 EUR per liter
Red Country wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Winery Martin Arndorfer, allergenes: contains sulphites
8,90 EUR
8,90 EUR per liter
Grüner Veltliner im  Strassertal 2022 Arndorfer 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphites
10,00 EUR
13,33 EUR per liter