Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
TOP

Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L

Product No.:
101379
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Grüner Veltliner
Vintage:
2019
Land of Origin:
Austria
Region:
Niederösterreich
Producer:
Schloss Gobelsburg
Adress:
Schlossstrasse 16, A-3550 Gobelsburg
Alcohol (% Vol.):
13.5
residual sweetness (g/l):
2.6
Acid (g/l):
5.4
Allergen:
contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Grüner Veltliner Langenlois 2025 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
18,30 EUR
24,40 EUR per liter
Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
Grüner Veltliner Ried Lamm 1 ÖTW Kamptal 2022 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
RRP 54,90 EUR
Only 51,90 EUR
69,20 EUR per liter
Grüner Veltliner Ried Steinsetz Kamptal DAC 2024 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter