Grüner Veltliner Weinviertel DAC 2025 Lehner 0,75L
Grüner Veltliner Weinviertel DAC 2025 Lehner 0,75L

Grüner Veltliner Weinviertel DAC 2025 Lehner 0,75L

Product No.:
102414
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Grüner Veltliner
Vintage:
2025
Land of Origin:
Austria
Region:
Niederösterreich
Producer:
Lehner
Adress:
Winterzeile 4, A-2245 Velm-Götzendorf
Alcohol (% Vol.):
12
Allergen:
contains sulphites
8,20 EUR
10,93 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
RRP 16,50 EUR
Only 14,50 EUR
19,33 EUR per liter
Ornello 2021 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
17,50 EUR
23,33 EUR per liter
Freistil 2024 Kuhn 0,75L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
Pinot Grigio Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
10,90 EUR
14,53 EUR per liter