Red Wine

Syrah 2022 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Nittardi Gran Selezione 2020 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
47,90 EUR
63,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Nittardi Gran Selezione 2021 Nittardi 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
99,90 EUR
66,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2021 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 15% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2021 Nittardi 1,5L
104,90 EUR
69,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2020 Nittardi 1,5L
104,90 EUR
69,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Casanuova di Nittardi Chianti Classico DOCG 2022 Nittardi 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Casanuova di Nittardi Chianti Classico DOCG 2021 Nittardi 1,5L Magnum
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
33,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de Castris 1,5L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
9,47 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mano Negra 2023 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Phillip Kuhn, allergenes: contains sulphites
 
15,80 EUR
21,07 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Incognito 2022 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Kuhn, allergenes: contains sulphites
11,95 EUR
15,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nero d`Avola DOC 2024 Feudi del Pisciotto 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
12,50 EUR
16,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Primitivo Manduria DOC Villa Santera 2023 Leone de Castris 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 15% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
G 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 15% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
94,90 EUR
126,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
G 2021 Gesellmann 1,5L Magnum
-5%
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 15% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains allergenes
RRP 199,90 EUR
Only 189,00 EUR
126,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Governo di Castellina IGT Toscana 2024 Castellare di Castellina 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 13% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Le Sughere 2022 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
-13%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
RRP 21,90 EUR
Only 18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
I Sodi di S. Niccolo 2021 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
-10%
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 83,90 EUR
Only 74,90 EUR
99,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva DOCG Il Poggiale 2022 Castellare di Castellina 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Giambattista Valli Cerasuolo di Vittoria DOCG 2022 Feudi del Pisciotto 0,75L
TOP
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
18,50 EUR
24,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
421 to 440 (from a total of 485)