Red Wine

St. Magdalener Huck am Bach Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 13% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
12,70 EUR
16,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mater Matuta Lazio IGT 2018 Casale del Giglio 0,75L
TOP
Red quality wine IGT from Italy, dry, fruity and spicy, 14,5% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
MO Montepulciano d`Abruzzo DOP  Riserva 2019 Tollo 0,75L
Red quality wine DOP from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Tollo, allergenes: contains sulphites
10,70 EUR
14,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
De Buris Amarone della Valpolicella Classico Riserva DOCG 2010 Tommasi 0,75L
TOP
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15,5% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
269,90 EUR
359,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mille e una Notte 2020 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
58,90 EUR
78,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Matidia Cesanese Lazio IGT 2022 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, spicy and fruity, 14% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon Lazio IGT 2020 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, fruity and spicy, 14% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Madreselva Lazio IGT 2018 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, fruity and spicy, 14% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Floramundi Cerasuolo di Vittoria DOCG 2022 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Creitzer Reserve 2021 Gesellmann 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Syrah 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
30,90 EUR
41,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch vom Lehm 2022 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, red and fruity, 13,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
14,50 EUR
19,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eichkogel 2021 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Leithakalk 2021 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry ,13,5% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Siglos 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
30,90 EUR
41,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2019 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
199,90 EUR
266,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2018 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
379,90 EUR
506,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rosso di Montalcino DOC 2021 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
66,90 EUR
89,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
341 to 360 (from a total of 485)