Red Wine

Barolo DOCG Riva Rocca 2019 Alario Claudio 1,5L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
96,90 EUR
64,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Dolcetto di Diano d`Alba DOCG Superiore Sori Pradurent 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Dolcetto di Diano d`Alba DOCG Superiore Sori Pradurent 2021 Alario Claudio 1,5L Magnum
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
29,90 EUR
19,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Dolcetto di Diano d`Alba DOCG Sori Costa Fiore 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
12,50 EUR
16,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Camparol Amarone DOCG 2019 Corte Alta 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Corte Alta, allergenes: contains sulphites
33,90 EUR
45,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tornidora Ripasso Valpolicella Classico Superiore DOC 2021 Corte Alta 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Corte Alta, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
18,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2019 Nittardi 1,5L
99,90 EUR
66,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Belcanto Chianti Classico DOCG 2020 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ad Astra IGT Toscana 2020 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2017 Ca dei Frati 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
57,90 EUR
77,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
I Sodi di S. Niccolo 2019 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
-10%
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 83,90 EUR
Only 75,00 EUR
100,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Coniale 2020 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
-4%
Red quality wine IGT from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 64,90 EUR
Only 61,90 EUR
82,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Arachon TFXT 2019 Arachon TFXT 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
74,90 EUR
49,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Hochberc 2020 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
zb 2022 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
11,50 EUR
15,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Luitmar 2019 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Tradition 2020 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
15,50 EUR
20,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon Reserve 2018 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
G 2019 Gesellmann 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains allergenes
199,90 EUR
133,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2017 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
301 to 320 (from a total of 485)