Red Wine

Mille e una Notte 2018 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
56,90 EUR
75,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mille e una Notte 2018 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
114,90 EUR
76,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Angheli Sicilia DOC 2018 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ried Hallebuehl 2017 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,1% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2018 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
51,90 EUR
69,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sassicaia Bolgheri DOC 2019 Tenuta San Guido 1,5L
-12%
RRP 399,00 EUR
Only 349,00 EUR
465,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch 2019 Umathum 0,75L
Red quality wine form Austria, fruity and dry, 12,8% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2018 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbera d`Alba DOC Valletta 2020 Alario Claudio 0,75L
TOP
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
24,50 EUR
32,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbera d`Alba DOC Valletta 2020 Alario Claudio 1,5L Magnum
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
33,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nebbiolo d`Alba DOC Cascinotto 2020 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
24,50 EUR
32,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Hochberc 2019 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
51,90 EUR
69,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Steinzeiler 2019 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
74,90 EUR
99,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Steinzeiler 2018 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
72,90 EUR
97,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Leithakalk 2019 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry ,13,5% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2019 Kollwentz 0,75L
64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2018 Kollwentz 0,75L
62,90 EUR
83,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eichkogel 2019 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Kirschgarten Großes Gewächs 2018 Kuhn 0,75L
TOP
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Steinbuckel Großes Gewächs 2017 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
221 to 240 (from a total of 485)