Red Wine

Dolcetto di Diano d`Alba DOCG Superiore Sori Pradurent 2019 Alario Claudio 1,5L Magnum
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
29,90 EUR
19,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Basilica San Martino Chianti Classico Riserva DOCG 2015 Cafaggio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Cafaggio, allergenes: contains sulphites
 
59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Basilica San Martino Chianti Classico Riserva DOCG 2015 Cafaggio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Cafaggio, allergenes: contains sulphites
 
59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Basilica del Cortaccio 2015 Cabernet Sauvignon Toscana IGT Cafaggio 0,75L
red quality wine IGT from Italy, dry, 14.5% vol., producer: Cafaggio Allergens: contains sulfites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Basilica del Pruneto Merlot 2015 Toscana IGT Cafaggio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Cafaggio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Baffonero 2016 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
-8%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
RRP 239,00 EUR
Only 219,00 EUR
292,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Giambattista Valli Cerasuolo di Vittoria DOCG 2018 Feudi del Pisciotto 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
18,50 EUR
24,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rocca di Frassinello 2016 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Arachon TFXT 2017 Arachon TFXT 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
74,90 EUR
49,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blauer Zweigelt 2019 Frauwallner 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Frauwallner, allergenes: contains sulphites
10,20 EUR
13,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent Reserve 2017 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Reserve 2017 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mille e una Notte 2017 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sherazade Nero d`Avola Sizilia DOC 2019 Donnafugata 0,75L
-20%
RRP 12,49 EUR
Only 9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Fragore Etna DOC Contrada Montelaguardia 2017 Donnafugata 0.75L
TOP
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,4% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
52,90 EUR
70,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Fragore Etna DOC Contrada Montelaguardia 2017 Donnafugata 1.5L Magnum
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,4% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
119,90 EUR
79,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Fragore Etna DOC Contrada Montelaguardia 2016 Donnafugata 0.75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
141 to 160 (from a total of 485)