Red Wine

Recioto della Valpolocella DOCG 2010 Corte Alta 0,5L
Red quality wine from Italy, sweet, 14% Vol, producer: Corte Alta, allergenes: contains sulphites
24,50 EUR
49,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée de Merin 2015 Neumeister 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
52,90 EUR
35,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2013 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Steinzeiler 2013 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
78,90 EUR
105,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eruption rot 2015 Frauwallner 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Frauwallner, allergenes: contains sulphites
47,90 EUR
31,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blauer Zweigelt Ried Steintal 2015 Frauwallner 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Frauwallner, allergenes: contains sulphites
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2012 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,7% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2015 Nittardi 1,5L Magnum
92,90 EUR
61,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2013 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2013 Nittardi 3L Doppel-Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
189,90 EUR
63,30 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2013 Nittardi 5L
329,90 EUR
65,98 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2010 Nittardi 5L
329,90 EUR
65,98 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Savinè Cabernet Sauvignon 2012 Tenuta Santa Maria Valverde 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Tenuta Santa Maria Valverde, allergenes: contains sulphites
69,90 EUR
93,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Poet 2015 Wendelin 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,1% Vol, producer: winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2013 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2010 Nittardi 5L
Red quality wine form Italy, dry ,13,7% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
342,90 EUR
68,58 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio alle Mura DOCG 2012 Banfi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Arachon TFXT 2015 Arachon TFXT 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Arachon TFXT 2015 Arachon TFXT 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
76,90 EUR
51,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Arachon TFXT 2015 Arachon TFXT 0,375L
Red Quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
47,73 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
61 to 80 (from a total of 485)