Red Wine

Ried Hallebuehl 2015 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,8% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2016 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,1% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
46,50 EUR
62,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2015 Umathum 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,7% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
47,90 EUR
63,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Red Country wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Winery Martin Arndorfer, allergenes: contains sulphites
8,90 EUR
8,90 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio alle Mura DOCG 2015 Banfi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eichkogel 2017 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Luitmar 2017 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mano Negra 2017 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Phillip Kuhn, allergenes: contains sulphites
 
15,50 EUR
20,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Kirschgarten Großes Gewächs 2016 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sassicaia Bolgheri DOC 2017 Tenuta San Guido 1,5L
TOP

 
339,00 EUR
452,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo Cerviano Merli 2016 Abbona Marziano 0,75L
TOP
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 15% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Amarone della Valpolicella DOCG 2012 Tenuta Santa Maria Valverde 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Tenuta Santa Maria Valverde, allergenes: contains sulphites
74,90 EUR
99,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Valpolicella Classico DOC 2022 Tenuta Santa Maria Valverde 0,75L
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blauer Zweigelt 2018 Lunzer 0,75L
8,50 EUR
11,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Merlot 2015 Lunzer 0,75L
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nebbiolo d`Alba DOC Cascinotto 2018 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2017 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo Pressenda 2016 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Dolcetto di Diano d`Alba DOCG Sori Costa Fiore 2019 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Dolcetto di Diano d`Alba DOCG Superiore Sori Pradurent 2019 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
14,50 EUR
19,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
121 to 140 (from a total of 485)