Red Wine

Rosa Dolce & Gabbana Sicilia DOC 2021 Donnafugata 0,75L
-10%
Rosé quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol., producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
RRP 29,90 EUR
Only 26,90 EUR
35,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Etna Rosso DOC 2017 Sul Vulcano Donnafugata 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,1% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2016 Caparzo 1,5L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
69,90 EUR
46,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG La Casa 2016 Caparzo 0,75L
TOP
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
58,90 EUR
78,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG La Casa 2016 Caparzo 3L Doppel-Magnum in Holzkiste
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
269,00 EUR
89,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Bela Rex 2017 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Syrah 2017 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
29,50 EUR
39,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
OP Eximium No 31 2018 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2017 Kollwentz 0,75L
-4%
RRP 67,90 EUR
Only 64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Setz 2017 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14,5% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Steinzeiler 2017 Kollwentz 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
74,90 EUR
99,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Leithakalk 2017 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14,5% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eichkogel 2018 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon 2017 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
59,00 EUR
78,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Reserve 2018 Lunzer 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
18,50 EUR
24,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Reserve 2018 Lunzer 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
26,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio alle Mura DOCG 2016 Banfi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio alle Mura DOCG 2016 Banfi 1,5L Magnum in Holzkiste
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
115,00 EUR
76,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Gemei IGT 2020 Ottella 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Valpolicella Classico Superiore DOC 2017 Tenuta Santa Maria Valverde 0,75L
Red quality wine from DOC Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Tenuta Santa Maria, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
161 to 180 (from a total of 485)