Red Wine

Langhe Rosso DOC  Barbera Casaret 2020 Abbona Marziano 0,75L
-12%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
RRP 10,90 EUR
Only 9,50 EUR
12,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbaresco DOCG 2018 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,86% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Papa Celso Dogliani DOCG 2020 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico DOCG 2018 Cafaggio 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 13.5% vol., producer: Cafaggio Allergene: contains sulfites
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
red quality wine QbA from Germany, semidry, 12% Vol, producer: Genossenschaftskellerei Heilbronn, allergenes: contains sulphites
7,50 EUR
7,50 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
red quality wine QbA from Germany, dry, 12% Vol, producer: Genossenschaftskellerei Heilbronn, allergenes: contains sulphites
7,20 EUR
9,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Basilica San Martino Chianti Classico Riserva DOCG 2016 Cafaggio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Cafaggio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Basilica San Martino Chianti Classico Riserva DOCG 2016 Cafaggio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Cafaggio, allergenes: contains sulphites
 
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico DOCG 2018 Basilica Cafaggio 1,5L Magnum
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Basilica Cafaggio, allergenes: contains sulphites
 
31,90 EUR
21,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio alle Mura DOCG 2017 Banfi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Klausen 2019 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée de Merin 2019 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Merlot 2018 Lunzer 0,75L Lunzer 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Pahlen 2018 Lunzer
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Pahlen 2018 Lunzer 1,5l
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
23,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Pahlen 2018 Lunzer 3l
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
74,90 EUR
24,97 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Creitzer Reserve 2019 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Syrah 2019 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14.5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ripasso Valpolicella DOC 2019
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
20,50 EUR
27,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Fragore Etna DOC Contrada Montelaguardia 2019 Donnafugata 0.75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
201 to 220 (from a total of 485)