Red Wine

Coniale 2019 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
-4%
Red quality wine IGT from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 64,90 EUR
Only 61,90 EUR
82,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
die Leidenschaft rot 2020 MA Arndorfer 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
28,00 EUR
37,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rocca di Frassinello San Germano 2018 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
TOP
-8%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
RRP 94,90 EUR
Only 86,90 EUR
115,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Syrah Moro di Testa 2019 Terre Siciliane IGT Feudi del Pisciotto 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Poggio ai Merli 2019 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
-7%
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 78,50 EUR
Only 73,00 EUR
97,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Red quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Corte Alta, allergenes: contains sulphites
12,50 EUR
16,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG La Casa 2018 Caparzo 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
51,90 EUR
69,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Borgonero Toscana IGT 2021 Caparzo Borgo Scopeto 0,75L
TOP
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morellino di Scansano DOCG 2020 Caparzo 0,75L
-11%
RRP 8,90 EUR
Only 7,90 EUR
10,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Primitivo di Manduria DOC 2020 Masseria Surani 0,75L
TOP
-18%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Masseria Surani, allergenes: contains sulphites
RRP 10,90 EUR
Only 8,90 EUR
11,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2018 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
42,90 EUR
57,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2018 Nittardi 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
86,90 EUR
57,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2019 Nittardi 0,75L
TOP
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2019 Nittardi 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
87,90 EUR
58,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2019 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Arachon TFXT 2019 Arachon TFXT 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon 2017 Kollwentz 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
125,00 EUR
83,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2017 Magnum Kollwentz 1,5L
139,90 EUR
93,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rigoleto Montecucco Rosso DOC 2020 Colle Massari 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
261 to 280 (from a total of 485)