Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L
Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L

Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L

Product No.:
101305
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Grüner Veltliner
Vintage:
2025
Land of Origin:
Austria
Region:
Niederösterreich
Producer:
Schlosskellerei Gobelsburg
Adress:
Schlossstrasse 16, A-3550 Gobelsburg
Alcohol (% Vol.):
12
Allergen:
contains sulphites
Nutrition information per 100 ml:
Energy 296kJ/71kcal Carbohydrates 1g
9,90 EUR
13,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Ronchedone 2022 Ca dei Frati 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
27,93 EUR per liter
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 1,5L
32,90 EUR
21,93 EUR per liter
Grüner Veltliner Langenlois 2025 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
18,30 EUR
24,40 EUR per liter
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter