Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 1,5L
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 1,5L

Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 1,5L

Product No.:
202885
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
DOC
Volume (Liter):
1.5
Taste:
dry
Grape:
Cuvee rose
Vintage:
2025
Land of Origin:
Italy
Region:
Lombardy
Producer:
Ca dei Frati
Adress:
Via I Frati 22, I-25019 Lugana di Srimione
Alcohol (% Vol.):
12.5
Allergen:
contains sulfites
32,90 EUR
21,93 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Ronchedone 2022 Ca dei Frati 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
27,93 EUR per liter
Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L
13,90 EUR
18,53 EUR per liter