Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L

Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L

Product No.:
202795
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Cuvee rose
Vintage:
2025
Land of Origin:
Italy
Region:
Lombardy
Producer:
Ca dei Frati
Adress:
Via I Frati 22, I-25019 Lugana di Srimione
Alcohol (% Vol.):
12.5
Allergen:
contains sulfites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Sauvignon Blanc Vulkanland 2024 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
RRP 14,95 EUR
Only 14,30 EUR
19,07 EUR per liter
OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de Castris 1,5L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
9,47 EUR per liter
Brolettino Lugana DOC 2024 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 13,0% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter