Lugana DOC 2025 Ottella 0,75L
Lugana DOC 2025 Ottella 0,75L
TOP

Lugana DOC 2025 Ottella 0,75L

Product No.:
203025
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Turbiana
Vintage:
2025
Land of Origin:
Italy
Region:
Veneto
Producer:
Ottella
Adress:
Loc. Ottella, 1 San Benedetto di Lugana I-37019 Peschiera del Garda
Alcohol (% Vol.):
12.5
Allergen:
contains sulphites
Nutrition information per 100 ml:
Energy 310kJ/75kcal Carbohydrates 1,1g Of which sugar ,5g grapes, E224, E456, E300
12,90 EUR
17,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de Castris 1,5L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
9,47 EUR per liter
Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
Roses Roses IGT 2025 Ottella 0,75L
Rosé quality wine IGT from Italy, dry, 12.5% Vol., producer: Otella, allergenes: contains sulphites
11,95 EUR
15,93 EUR per liter