Melacce Montecucco Vermentino DOC 2023 Colle Massari 0,75L
Melacce Montecucco Vermentino DOC 2025 Colle Massari 0,75L
TOP

Melacce Montecucco Vermentino DOC 2025 Colle Massari 0,75L

Product No.:
208705
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Vermentino
Vintage:
2025
Land of Origin:
Italy
Region:
Tuscany
Producer:
Colle Massari
Adress:
Loc. Poggio del Sasso
Alcohol (% Vol.):
13.5
Allergen:
contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Colle Massari Montecucco Rosso Riserva DOC 2022 Colle Massari 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de Castris 1,5L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
9,47 EUR per liter
Roses Roses IGT 2025 Ottella 0,75L
Rosé quality wine IGT from Italy, dry, 12.5% Vol., producer: Otella, allergenes: contains sulphites
11,95 EUR
15,93 EUR per liter