Red Wine

Ried Hallebuehl 2011 Umathum 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,2% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
99,90 EUR
66,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2002 Umathum 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
89,90 EUR
59,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2006 Umathum 3L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,9% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
178,00 EUR
59,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2006 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,7% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
32,00 EUR
42,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2007 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
32,00 EUR
42,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2008 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
32,00 EUR
42,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2009 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
32,00 EUR
42,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2007 Umathum 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
69,90 EUR
46,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Luitmar 2010 Kuhn 3L Doppelmagnum
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
115,00 EUR
38,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon Reserve 2012 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2008 Ca dei Frati 0,75L
95,00 EUR
126,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Poet 2003 Wendelin 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphite
33,90 EUR
45,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Poet 2006 Wendelin 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphite
33,90 EUR
45,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Föllikberg 2012 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Setz 2011 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2012 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
61,90 EUR
82,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Point 2012 Kollwentz 1,5L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
124,90 EUR
83,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eruption rot 2013 Frauwallner 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Frauwallner, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Selektion 2012 Tement 0,75L
Red quality wine from Austria, dry , 12,5% Vol, producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pannobile 2007 Heinrich 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Heinrich, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
21 to 40 (from a total of 485)