Red Wine

Blaufränkisch Hochberc 2021 Gesellmann 0,75L
TOP
-8%
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
RRP 52,90 EUR
Only 48,50 EUR
64,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Hochberc 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
109,90 EUR
73,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
G 2020 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 15% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
89,90 EUR
119,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
G 2020 Gesellmann 1,5L Magnum
-3%
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 15% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains allergenes
RRP 195,00 EUR
Only 189,00 EUR
126,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Reserve 2021 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent Reserve 2021 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Reserve 2021 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2021 Lunzer 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
26,00 EUR
17,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ornello 2021 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
TOP
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
17,50 EUR
23,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2018 Caparzo 0,75L
-5%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Caparzo, allergenes, contains sulphites
 
RRP 34,90 EUR
Only 32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Baffonero 2020 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
TOP
-16%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
RRP 239,00 EUR
Only 199,00 EUR
265,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico DOCG 2023 Castellare di Castellina 0,75L
TOP
-4%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 17,70 EUR
Only 16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2018 Caparzo 0,75L
-14%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes, contains sulphites
 
RRP 34,90 EUR
Only 29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva DOCG 2021 Castellare di Castellina 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
26,95 EUR
35,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva DOCG Il Poggiale 2021 Castellare di Castellina 0,75L
-5%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
RRP 39,90 EUR
Only 37,90 EUR
50,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rocca di Frassinello 2019 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Versace Nero d`Avola DOC 2021 Feudi del Pisciotto 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
18,50 EUR
24,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG La Casa 2019 Caparzo 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
58,90 EUR
78,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG La Casa 2020 Caparzo 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
58,90 EUR
78,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
381 to 400 (from a total of 485)