Poggio ai Merli 2019 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
Poggio ai Merli 2019 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L
-7%

Poggio ai Merli 2019 IGT Toscana Castellare di Castellina 0,75L

Product No.:
208389
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine IGT
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
100% Merlot
Vintage:
2019
Land of Origin:
Italy
Region:
Tuscany
Producer:
Castellare di Castellina
Adress:
Strada Provinciale di Castagnoli SP 130 Loc. Caselle Castellina in Chianti (Siena)
Alcohol (% Vol.):
14
Allergen:
contains sulphites
RRP 78,50 EUR
Only 73,00 EUR
97,33 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Grüner Veltliner Steinfeder 2023 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
9,70 EUR
12,93 EUR per liter
Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
RRP 16,50 EUR
Only 14,50 EUR
19,33 EUR per liter
Sauvignon Blanc  Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
Primitivo Manduria DOC Villa Santera 2023 Leone de Castris 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 15% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
13,50 EUR
18,00 EUR per liter