White Wine

Sol Cuvée 2022 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cosmo Roussanne Toscana IGT 2023 Nittardi 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Freistil 2024 Kuhn 0,75L
TOP
White quality wine from Germany, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Loibenberg Smaragd 2024Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Vinothekfüllung 2024 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
69,90 EUR
93,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Lamm 1 SÖTW Kamptal 2023 chloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Steinsetz Kamptal DAC 2024 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Kellerberg Smaragd 2024 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Loibenberg Smaragd 2024 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Pfaffenberg Selection 2024 Knoll 0,75
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Schütt Smaragd 2024 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Vinothekfüllung 2024 Knoll 1,5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
155,00 EUR
103,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Schütt Smaragd 2024 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Schütt Smaragd 2024 Knoll 1,5L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
139,90 EUR
93,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Smaragd Vinotheksfüllung 2024 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
79,90 EUR
106,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Smaragd Vinotheksfüllung 2024 Knoll 1,5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
164,90 EUR
109,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare Frontebosco 2023 Maugeri 1.5L Magnum
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Maugeri, allergenes: contains sulphites
 
109,90 EUR
73,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare 2023 Maugeri 1.5L Magnum
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Maugeri, allergenes: contains sulphites
 
59,90 EUR
39,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
White quality wine QbA from Germany, semidry, 11% Vol, producer: Genossenschaftskellerei Heilbronn, allergenes: contains sulphites
6,50 EUR
6,50 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brolettino Lugana DOC 2024 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 13,0% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
221 to 240 (from a total of 294)