White Wine

Tradition Heritage 3 Jahre Schloss Gobelsburg 0,75L Edition 851
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sur Sur Grillo Sicilia DOC 2023 Donnafugata 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Kabir Moscato di Pantelleria DOC 2023 Donnafugata 0,75L
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Anthium Bellone Lazio IGT 2023 Casale del Giglio 0,75L
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Petit Manseng Lazio IGT 2023 Casale del Giglio 0,75L
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Gelber Muskateller Federspiel 2023 Wachau DAC Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Leithakalk 2023 Kollwentz 0,75L
TOP
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Tatschler 2022 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
59,00 EUR
78,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Steinmühle 2023 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
28,50 EUR
38,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Le Rime Toscana IGT 2023 Banfi 0,75L
-14%
White quality wine from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
RRP 6,90 EUR
Only 5,90 EUR
7,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
La Pettegola Vermentino Toscana IGT 2023 Banfi 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
9,50 EUR
12,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Trockenbeerenauslese 2017 Frauwallner 0,375L
White quality wine from Austria, sweet, 9,0% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
93,07 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
hochberc weiss 2023 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
19,90 EUR
26,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Loibenberg Smaragd 2023 Knoll 0,75L
-8%
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
RRP 48,90 EUR
Only 44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Loibenberg Smaragd 2023 Knoll 1,5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
104,90 EUR
69,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Smaragd Vinotheksfüllung 2023 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
79,90 EUR
106,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Kellerberg Smaragd 2023 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Schütt Smaragd 2023 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Schütt Smaragd 2023 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Pfaffenberg Selection 2023 Knoll 0,75
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
161 to 180 (from a total of 294)