White Wine

Sauvignon Blanc Vulkanland 2021 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grauburgunder Rosenberg 2019 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc vom Buch G STK Lage 2019 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder vom Buch G STK Lage 2019 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Moarfeitl 2019 Neumeister 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grauburgunder Saziani GSTK 2019 Neumeister 0,75L
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pratto 2020 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Ried Heiligenstein 1 ÖTW Kamptal 2020 Schloss Gobelsburg 0,75L
TOP
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2020Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Straden Vulkanland 2021 Frauwallner 0,75L
-8%
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
RRP 17,90 EUR
Only 16,30 EUR
21,73 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grauburgunder Straden 2021 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder Straden 2021 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Strasser Weinberge 2021 MA Arndorfer 0,75L
 fruity and dry, 13,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Muskateller 2021 Lehner 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Lehner, allergenes: contains sulphites
7,90 EUR
10,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Straden Vulkanland Steiermark DAC 2021 Neumeister 0,75L
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée dei Frati Brut Metodo classico Ca dei Frati 0,75L
-5%
Spumante from Italy, brut, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
RRP 18,50 EUR
Only 17,50 EUR
23,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée dei Frati Dosaggio Zero Metodo classico Ca dei Frati 0,75L
-10%
Spumante from Italy, brut, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
RRP 27,90 EUR
Only 24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Loibenberg Smaragd 2021 Knoll 1,5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
92,90 EUR
61,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Steinmühle Methusalemreben 2020 Kollwentz 0,75L
TOP
-7%
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
RRP 42,90 EUR
Only 39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Tatschler 2020 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
54,00 EUR
72,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
81 to 100 (from a total of 294)