White Wine

Chardonnay Tatschler 2019 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
56,00 EUR
74,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Tatschler 2019 Kollwentz 1,5L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
115,00 EUR
76,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Gris Reserve 2017 Lunzer 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Gris Reserve 2018 Lunzer 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grauburgunder 2020 Lunzer 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
8,20 EUR
10,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Loibenberg Smaragd 2021 Knoll 3L Doppelmagnum in Holzkiste
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
259,00 EUR
86,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Molceo Lugana Riserva DOC 2019 Ottella 0,75L
22,50 EUR
30,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay 2020 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc 2020 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Zieregg Große STK Lage 2019 Tement 0,75L
59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Sulz Erste STK Lage 2019 Tement 0,75L
TOP
-6%
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
RRP 31,90 EUR
Only 29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Sulz Erste STK Lage 2019 Tement 1,5L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
61,90 EUR
41,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Zieregg Große STK Lage 2019 Tement 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
56,90 EUR
75,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Zieregg Große STK Lage 2019 Tement 1,5L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
115,00 EUR
76,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Zieregg Große STK Lage 2019 Tement 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
115,00 EUR
76,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Loibenberg Smaragd 2020 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Schütt Smaragd 2020 Knoll 1,5L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
124,90 EUR
83,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Schütt Smaragd 2020 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Diaol Chardonnay Trentino DOC 2019 Cantina Lavis 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Cantina Lavis, allergenes: contains sulphites
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Maso Franch Vigneti delle Dolomiti IGT 2016 Cantina Lavis 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 14,% Vol, producer: Cantina Lavis, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
61 to 80 (from a total of 294)