White Wine

Grüner Veltliner Loibenberg Smaragd 2023 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Loibenberg Smaragd 2023 Knoll 1.5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
93,90 EUR
62,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Vinothekfüllung 2023 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
69,90 EUR
93,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Ried Heiligenstein 1 ÖTW Kamptal 2022 Schloss Gobelsburg 0,75L
-8%
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
RRP 54,90 EUR
Only 49,99 EUR
66,65 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lugana DOC Le Creete 2024 Ottella 0,75L
TOP
-9%
RRP 16,50 EUR
Only 15,00 EUR
20,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Lazio IGT 2023 Casale del Giglio 0,75L
-13%
White quality wine IGT from Italy, fruity and dry, 13% Vol, producer: Casale del Gigilio, allergenes: contains sulphites
RRP 12,50 EUR
Only 10,80 EUR
14,40 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc  Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
-17%
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
RRP 13,30 EUR
Only 11,00 EUR
14,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Mock Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
-12%
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
RRP 15,90 EUR
Only 13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% vol., bottler: Bozen Winery Allergens: contains sulphites
 
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Grigio Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Riserva Stegher Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Grigio Stieler Alto Adige DOC 2023 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
15,50 EUR
20,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Greel Riserva Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 15% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
28,90 EUR
38,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Ried Heiligenstein 1 ÖTW Kamptal 2022 Schloss Gobelsburg 1,5L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
115,00 EUR
76,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2022 Schloss Gobelsburg 1,5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
85,00 EUR
56,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2022 Schloss Gobelsburg 0,75L
-7%
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
RRP 41,90 EUR
Only 38,90 EUR
51,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tradition Heritage 10 Jahre Schloss Gobelsburg 0,75L Edition 852
109,00 EUR
145,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Grigio DOP Rocca Ventosa 2023 Tollo 1,5L
white quality wine from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Tollo, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
6,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Kirnberg Late Release 2020 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Steinfeder 2023 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
9,70 EUR
12,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
141 to 160 (from a total of 294)