White Wine

Riesling Kirschgaren Großes Gewächs 2021 Kuhn 0,75l
White quality wine from Germany, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
37,90 EUR
50,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Saumagen Großes Gewächs 2021 Kuhn 0,75L
TOP
White quality wine from Germany, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
38,00 EUR
50,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Schwarzer Herrgott Großes Gewächs 2021 Kuhn 0,75L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
38,00 EUR
50,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tradition Heritage 10 Jahre Schloss Gobelsburg 0,75L Edition 851
99,90 EUR
133,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay 2022 Lehner 0,75L
white quality wine from Austria, fruity and dry, 13% ​​vol., bottler: Lehner allergens: contains sulfites
8,40 EUR
11,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Irisse Montecucco Vermentino DOC 2020 Colle Massari 0,75L
-28%
White quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
RRP 13,90 EUR
Only 9,99 EUR
13,32 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Zieregg Große STK Lage 2020 Tement 0,75L
57,90 EUR
77,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Sulz Erste STK Lage 2020 Tement 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grattamacco Vermentino Bolgheri DOC 2021 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Loibner Riesling Federspiel 2022 Wachau DAC Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Ried Heiligenstein 1 ÖTW Kamptal 2021 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
42,90 EUR
57,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2021 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Lamm 1 ÖTW Kamptal 2021 Schloss Gobelsburg 0,75L
-4%
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
RRP 51,90 EUR
Only 49,50 EUR
66,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Meine Welt Smaragd 2021 Frischengruber 0,75L
TOP
-5%
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
RRP 39,90 EUR
Only 37,90 EUR
50,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Goldberg Smaragd 2021 Frischengruber 0,75L
TOP
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Kirnberg Smaragd 2021 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Kirnberg Late Release 2019 Frischengruber 0,75L
TOP
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Kreuzberg 2021 Frischengruber 0,75L
TOP
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Vulkanland 2022 Frauwallner 0,75L
-6%
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
RRP 13,95 EUR
Only 13,00 EUR
17,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder Vulkanland Steiermark DAC 2022 Frauwallner 0,75L
-16%
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
RRP 11,95 EUR
Only 9,99 EUR
13,32 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
101 to 120 (from a total of 294)