White Wine

Morillon Sulz Erste STK Lage 2017 Tement 1,5L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
61,90 EUR
41,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Zieregg Große STK Lage 2017 Tement 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
56,90 EUR
75,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Zieregg Große STK Lage 2017 Tement 1,5L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
115,00 EUR
76,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Zieregg Große STK Lage 2017 Tement 3L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
239,00 EUR
79,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Vulkanland 2019 Neumeister 0,75L
14,00 EUR
18,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Moarfeitl Sauvignon Blanc 2018 Neumeister 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grauburgunder Saziani GSTK 2018 Neumeister 0,75L
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Steinmühle 2019 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Tatschler 2018 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
58,00 EUR
77,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Reserve 2018 fast vergessen Wendelin 1,5L Magnum
White quality wine from Austria, fruity and dry, 15% Vol, producer: Winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
19,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Alaziza 2019 IGT Feudi del Pisciotto 0,75L
White quality wine IGT from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Feudi del Pisciotto, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder Straden 2018 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Ried Heiligenstein 1 ÖTW Kamptal 2018 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Ried Grub 1 ÖTW Kamptal 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
TOP
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ben Rye Passito di Pantelleria DOP 2009 0,75L
white quality wine DOP from Italy, sweet, 14.5% vol., bottler: Donnafugata Allergens: contains sulfites

 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Roter Veltliner von den Terrassen  2019 MA Arndorfer 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and semi-dry, 12,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
38,00 EUR
50,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Loibner Riesling Federspiel 2020 Wachau DAC Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
19,90 EUR
26,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay 2019 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Steinmühle 2020 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Neusatz 2019 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: Contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
41 to 60 (from a total of 294)