White Wine

Loibner Riesling Federspiel 2025 Wachau DAC Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Zanzl 2024 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Smaragd Meine Welt 2022 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
White quality wine DOC from Italy, dry, 11,5% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tradition Heritage 3 Jahre Schloss Gobelsburg 0,75L Edition 851
37,90 EUR
50,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Langenlois 2025 Schloss Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
18,30 EUR
24,40 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc vom Schotter 2025 Lehner 0,75L
white quality wine from Austria, fruity and dry, 12.5% ​​vol., bottler: Lehner allergens: contains sulfites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Melacce Montecucco Vermentino DOC 2023 Colle Massari 0,75L
TOP
White quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Philipps Riesling 2025 Kuhn 1L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
9,00 EUR
9,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 3L Doppel-Magnum
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
109,00 EUR
36,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grauer Burgunder 2024 Umathum 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc 2025 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc 2025 Umathum 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol., producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
14,00 EUR
18,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay 2025 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
14,00 EUR
18,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Strasser Weinberge 2025 MA Arndorfer 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Steinriegel 2024 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Gemischter Satz 2022  Bunte Verwirrung Lehner-Minkowitsch 0,75L
white quality wine from Austria, fruity and dry, 12.5% ​​vol., bottler: Lehner allergens: contains sulfites
9,50 EUR
12,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Tradition 2025 Kuhn 0,75L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 12% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling vom Kalksteinfels 2025 Kuhn 0,75L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tradition Heritage 30 Jahre Schloss Gobelsburg 0,75L Edition 855
150,00 EUR
200,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
261 to 280 (from a total of 294)