Bosco del Gal Custoza DOC 2025 Tommasi 0,75

Bosco del Gal Custoza DOC 2025 Tommasi 0,75

Product No.:
203675
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Trebbiano, Gargenega, Manzoni
Vintage:
2025
Land of Origin:
Italy
Region:
Veneto
Producer:
Tommasi
Alcohol (% Vol.):
11.5
Allergen:
contains sulphites
Nutrition information per 100 ml:
Energy 300kJ/72kcal Carbohydrates 1g Of which sugar 0,4g Grapes, concentrated grape must;sulphur dioxide, gum arabic, metatartaric acid
9,90 EUR
13,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Roses Roses IGT 2025 Ottella 0,75L
Rosé quality wine IGT from Italy, dry, 12.5% Vol., producer: Otella, allergenes: contains sulphites
11,95 EUR
15,93 EUR per liter
Rosa 2025 Umathum 0,75L
rosé quality wine from Austria, fruity and dry, 12.5% vol., 2,3 g / l residual sugar, 6,1 g / l acidity Bottler: Weingut Umathum Allergens: contains sulfites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
Philipp`s Rosé 2024 Kuhn 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol., producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
Rosé de Noir 2025 Lehner 0,75L
rosé quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% ​​vol., bottler: Lehner allergens: contains sulfites
8,20 EUR
10,93 EUR per liter