Pratto 2024 Ca dei Frati 0,75L
Pratto 2024 Ca dei Frati 0,75L

Pratto 2024 Ca dei Frati 0,75L

Product No.:
202774
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Turbiana, Sauvignon Blanc
Vintage:
2024
Land of Origin:
Italy
Region:
Lombardy
Producer:
Ca dei Frati
Adress:
Via I Frati 22, I-25019 Lugana di Srimione
Alcohol (% Vol.):
13
Allergen:
contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Brolettino Lugana DOC 2024 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 13,0% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
Ronchedone 2022 Ca dei Frati 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter