Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L
Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L
TOP
-12%

Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L

Product No.:
106624
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Grüner Veltliner
Vintage:
2024
Land of Origin:
Austria
Region:
Niederösterreich
Producer:
Georg Frischengruber
Adress:
Rührsdorf 19, 3602 Rührsdorf
Alcohol (% Vol.):
12
Allergen:
contains sulphites
RRP 16,50 EUR
Only 14,50 EUR
19,33 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Grüner Veltliner Weinviertel DAC 2025 Lehner 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Lehner, allergenes: contains sulphites
8,20 EUR
10,93 EUR per liter
Ornello 2021 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
17,50 EUR
23,33 EUR per liter
Grüner Veltliner Steinfeder 2023 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
9,70 EUR
12,93 EUR per liter
Sauvignon Blanc  Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
13,50 EUR
18,00 EUR per liter