Grüner Veltliner Ried Steinsetz Kamptal DAC 2024 Schloss Gobelsburg 0,75L
Grüner Veltliner Ried Steinsetz Kamptal DAC 2024 Schloss Gobelsburg 0,75L

Grüner Veltliner Ried Steinsetz Kamptal DAC 2024 Schloss Gobelsburg 0,75L

Product No.:
101434
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Grüner Veltliner
Vintage:
2024
Land of Origin:
Austria
Region:
Niederösterreich
Producer:
Schloss Gobelsburg
Adress:
Schlossstrasse 16, A-3550 Gobelsburg
Alcohol (% Vol.):
13
residual sweetness (g/l):
3.2
Acid (g/l):
5.8
Allergen:
contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Grüner Veltliner Steinfeder 2023 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
9,70 EUR
12,93 EUR per liter
Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
RRP 16,50 EUR
Only 14,50 EUR
19,33 EUR per liter
Sauvignon Blanc  Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
Primitivo Manduria DOC Villa Santera 2023 Leone de Castris 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 15% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
13,50 EUR
18,00 EUR per liter