I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L

I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L

Product No.:
202715
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Turbiana
Vintage:
2025
Land of Origin:
Italy
Region:
Lombardy
Producer:
Ca dei Frati
Adress:
Via I Frati 22, I-25019 Lugana di Srimione
Alcohol (% Vol.):
13
Allergen:
contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Lugana DOC 2025 Ottella 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
Brunello di Montalcino DOCG 2018 Caparzo 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes, contains sulphites
 
RRP 34,90 EUR
Only 29,90 EUR
39,87 EUR per liter
OP Eximium No 34 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
Il Medaglione Primitivo IGT 2023 Leone de Castris 1,5L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
14,20 EUR
9,47 EUR per liter