Red Wine

Grattamacco Bolgheri Rosso Superiore DOC 2021 Grattamacco 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
99,90 EUR
133,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grattamacco Bolgheri Rosso DOC 2022 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
L`Alberello Bolgheri Rosso Superiore DOC 2021 Grattamacco 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
62,90 EUR
83,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG Ugolforte 2019 San Giorgio 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: San Giorgio, allergenes: contains sulphites
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG Ugolforte Riserva 2018 San Giorgio 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: San Giorgio, allergenes: contains sulphites
79,90 EUR
106,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rosso di Montalcino DOC Ciampoleto 2022 San Giorgio 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: San Giorgio, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Phigaia After the Red 2021 Serafini & Vidotto 0,75L
43,90 EUR
29,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Franc Reserve 2018 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Franc Reserve 2019 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sangiovese Reserve 2018 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
42,00 EUR
56,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sangiovese Reserve 2019 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
42,00 EUR
56,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Frühburgunder Reserve 2020 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5 Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cum Laude Sant Antimo DOC 2021 Banfi 0,75L
-13%
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
RRP 17,90 EUR
Only 15,50 EUR
20,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2019 Banfi 0,75L
-15%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
RRP 32,90 EUR
Only 27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Centine RossoToscana IGT 2022 Banfi 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
8,90 EUR
11,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ad Astra DOC Maremma 2022  Nittardi 0,75L
TOP
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nectar Dei IGT Toscana 2020 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 15% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Nittardi Gran Selezione 2020 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 15% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Nittardi Gran Selezione 2020 Nittardi 1,5L Magnum
Red quality wine from Italy, dry, 15% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
99,90 EUR
66,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
361 to 380 (from a total of 485)