Red Wine

Ronchedone 2022 Ca dei Frati 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Il Rosso dellAbazia 2020 Serafini & Vidotto 0,75L
Red quality wine form Italy, dry, 13% Vol, producer: Serafini & Vidotto, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Tradition 2022 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
15,50 EUR
20,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Luitmar 2020 Kuhn 0,75L
Red quality wine from Germany, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
31,00 EUR
41,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sedara Sicilia Rosso DOC 2022 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sherazade Nero d`Avola Sizilia DOC 2023 Donnafugata 0,75L
12,49 EUR
16,65 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tancredi Dolce & Gabbana Sizilia IGT 2021 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
35,50 EUR
47,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mille e una Notte 2021 Donnafugata 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
58,90 EUR
78,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Gemei IGT 2022 Ottella 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, 14% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Campo Sireso IGT 2020 Ottella 0,75L
TOP
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Vereinter Schatz Rot 2024 MA Arndorfer 0,75L
12,00 EUR
16,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 13% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
12,49 EUR
16,65 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Riserva Taber Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Riserva Mumelter Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
TOP
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Riserva Prestige Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
28,90 EUR
38,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Praun Merlot Riserva Siebeneich Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
33,90 EUR
45,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Bela Rex 2021 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,5% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
zb 2023 Gesellmann 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt 2023 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Gesellman, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
401 to 420 (from a total of 485)