Red Wine

A`Kira 2006 Arachon TFXT 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Amare 2012 Lehner
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Lehner, allergenes: contains sulphites
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Phigaia After the Red 2021 Serafini & Vidotto 0,75L
19,90 EUR
26,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Il Rosso dellAbazia 2019Serafini & Vidotto 0,75L
Red quality wine form Italy, dry, 13% Vol, producer: Serafini & Vidotto, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
53,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Nero 2006 Serafini & Vidotto 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Serafini & Vidotto, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt die Leidenschaft 2006 MA Arndorfer 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
59,00 EUR
39,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Landwein Steininger 1,0L
Red country wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Steininger, allergenes: contains sulphites
7,50 EUR
7,50 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt die Leidenschaft 2008 MA Arndorfer 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
56,00 EUR
37,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Feritas Rosso del Veneto IGT 2010 Corte Alta 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Corte Alta, allergenes: contains sulphites
17,90 EUR
23,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Pahlen 2011 Lunzer
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Pahlen 2011 Lunzer 1,5l
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
23,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rosso del Soprano Sicilia IGT 2011 Palari 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Palari, allergenes: contains sulphites
 
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Santa Ne Sicilia IGT 2008 Palari 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Palari, allergenes: contains sulphites
 
64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée de Merin 2015 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2012 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,1% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2012 Umathum 3L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,1% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
229,00 EUR
76,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ried Hallebuehl 2012 Umathum 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,9% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
95,90 EUR
63,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufraenkisch Kirschgarten 2012 Umathum 0,375L
Red quality wine form Austria, fruity and dry, 14,1% Vol, producer: Winery Umathum, producer: contains sulphites
23,90 EUR
63,73 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Merlot Terre di Lavisio Vigneti delle Dolomiti IGT 2020 Cantina Lavis 1L
7,80 EUR
7,80 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Amarone della Valpolicella DOCG 2009 Tenuta Santa Maria Valverde 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16,5% Vol, producer: Tenuta Santa Maria Valverde, allergenes: contains sulphites
89,90 EUR
119,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
41 to 60 (from a total of 485)