Red Wine

Zweigelt Vulkanland 2017 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Klausen 2017 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
26,90 EUR
35,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blauer Zweigelt Ried Steintal 2017 Frauwallner 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Frauwallner, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Creitzer Reserve 2017 Gesellmann 0,75L
-13%
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
RRP 21,90 EUR
Only 19,00 EUR
25,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Opus Eximium No 30 2017 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt die Leidenschaft 2015 MA Arndorfer 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
57,00 EUR
38,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2015 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,1% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2010 Ca dei Frati 0,375L
Red quality wine from Italy, dry, 17% Vol, procducer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
111,73 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Amarone della Valpolicella DOCG 2015 Ottella 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 16% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ripasso Valpolicella DOC 2016
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo Pressenda 2015 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo Ravera 2015 Abbona Marziano 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
44,90 EUR
59,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Merlot 2017 Lunzer 0,75L Lunzer 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva 2016 Nittardi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
42,90 EUR
57,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Casanuova di Nittardi Chianti Classico DOCG 2017 Nittardi 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Nittardi, allergenes: contains sulphites
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Pahlen 2017 Lunzer
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Amarone della Valpolicella DOCG 2011 Tenuta Santa Maria Valverde 0,75L
TOP
-20%
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Tenuta Santa Maria Valverde, allergenes: contains sulphites
RRP 74,90 EUR
Only 59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2015 Caparzo 1,5L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
69,90 EUR
46,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2015 Caparzo 3L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Caparzo, allergenes: contains sulphites
 
149,00 EUR
49,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2016 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 14,1% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
101 to 120 (from a total of 485)