Blaufränkisch Setz 2017 Kollwentz 0,75L
Blaufränkisch Setz 2017 Kollwentz 0,75L

Blaufränkisch Setz 2017 Kollwentz 0,75L

Product No.:
110307
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
Quality wine
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Blaufränkisch
Vintage:
2017
Land of Origin:
Austria
Region:
Burgenland
Producer:
Kollwentz Römerhof GmbH
Adress:
Hauptstraße 120, A-7051Großhöflein
Alcohol (% Vol.):
14.5
residual sweetness (g/l):
1.0
Acid (g/l):
5.2
Allergen:
contains sulphites
54,90 EUR
73,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 1,5L
32,90 EUR
21,93 EUR per liter
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter