White Wine

Lugana DOC 2025 Ottella 0,75L
TOP
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nasomatto IGT 2025 Ottella 0,75L
TOP
White quality wine IGT from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
12,40 EUR
16,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Molceo Lugana Riserva DOC 2022 Ottella 0,75L
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lugana Le Fornaci DOC 2025 Tommasi 0,75L
TOP
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
11,90 EUR
15,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Roero Arneis DOCG Tistin 2025 Abbona Marziano 0,75L
TOP
White quality wine DOCG from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cinerino Langhe DOC Bianco 2024 Abbona Marziano 0,75L
TOP
White quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Abbona Marziano, allergenes: contains sulphites
 
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Le Volpare Soave DOC 2025 Tommasi 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Le Rosse Pinot Grigio DOC 2025 Tommasi 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12% Vol, producer: Tommasi, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner im  Strassertal 2022 Arndorfer 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphites
10,00 EUR
13,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Weinviertel DAC 2025 Lehner 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Lehner, allergenes: contains sulphites
8,20 EUR
10,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Doris lieblich Chardonnay-Riesling 2023 Lehner 0,75L
white quality wine from Austria, fruity and sweet, 13% ​​vol., bottler: Lehner allergens: contains sulfites
10,20 EUR
13,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 1,5L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
21,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,375L
8,99 EUR
23,97 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pratto 2024 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Kreutles Federspiel 2024 Knoll 0,75
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Federspiel Frauenweingärten 2025 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2025 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Löss 2025 Schlosskellerei Gobelsburg 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Loibner Grüner Veltliner Federspiel 2025 Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
20,90 EUR
27,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
241 to 260 (from a total of 294)