White Wine

Sauvignon Blanc Fosilni Breg Reserve 2015 Tement 0,75L
White quality wine from Slowenia, dry, 13% Vol, producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Barrique 2015  Wendelin 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Andreas Wendelin, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Kirschgaren Großes Gewächs 2016 Kuhn 0,75l
White quality wine from Germany, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Steinbuckel Großes Gewächs 2016 Kuhn 0,75L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
29,00 EUR
38,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Vulkanland 2017 Neumeister 0,75L
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Gelber Muskateller Rosengberg 2017 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 12% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
19,95 EUR
26,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Rosenberg 2015 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Bellone Lazio IGT 2022 Casale del Giglio 0,75L
-19%
RRP 9,90 EUR
Only 8,00 EUR
10,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Viognier Lazio IGT 2017 Casale del Giglio 0,75L
White quality wine IGT from Italy, fruity and dry, 13% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Aphrodisium Lazio IGT 2015 Casale del Giglio 0,5L
White quality wine IGT from Italy, fruity and sweet, 11,5% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
55,80 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Steinmühle 2017 Kollwentz 0,75L
-21%
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
RRP 27,90 EUR
Only 22,00 EUR
29,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Tatschler 2016 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
65,00 EUR
86,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Ried Buch 2017 Frauwallner 3,0L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
139,90 EUR
46,63 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc vom Buch 2016 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Sulz Erste STK Lage 2017 Tement 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Beerenauslese Chardonnay 2017 Lehner 0,375L
White special quality wine from Austria, fruity and sweet, 9,5% Vol, producer: Lehner, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
34,40 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Zieregg Große STK Lage 2017 Tement 0,75L
59,90 EUR
79,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Sernau König Große STK Lage 2017 Tement 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol., producer: Winery Tement, allergenes: contains sulphites
40,00 EUR
53,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Steinmühle 2018 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Tatschler 2017 Kollwentz 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Winery Kollwentz, allergenes: contains sulphites
62,00 EUR
82,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
21 to 40 (from a total of 294)