Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare 2023 Maugeri 0.75L
Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare 2023 Maugeri 0.75L
TOP

Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare 2023 Maugeri 0.75L

Product No.:
290113
ca. 2-4 Days ca. 2-4 Days (abroad may vary)
Quality:
DOC
Volume (Liter):
0.75
Taste:
dry
Grape:
Carricante
Vintage:
2023
Land of Origin:
Italy
Region:
Sicily
Producer:
Maugeri
Alcohol (% Vol.):
12.5
Allergen:
contains sulphites
27,90 EUR
37,20 EUR per liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 0,75L
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
Rosa dei Frati 2025 Ca dei Frati 1,5L
32,90 EUR
21,93 EUR per liter
I Frati Lugana DOC 2025 Ca dei Frati 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter